İstisnai Yolla Vatandaşlık

Türk Vatandaşlığına başvurmanın 3 istisnai yolu vardır:

  1. Gayrimenkul Yatırımı Yoluyla Vatandaşlık

400.000 ABD Doları değerinde gayrimenkul satın alan yabancılar Türk Vatandaşlığı alabilirler. Vatandaşlık başvurusunda bulunmak için gayrimenkul satın alan yabancılar, sadece 400.000 USD değerinde bir taşınmaz satın almalarına gerek olmadığını, birden fazla mülk olabileceğini ancak toplam maliyetinin 400.000 USD olması gerektiğini de unutmamalıdır.

  1. Banka Yatırımı ile Vatandaşlık

Türkiye’deki bir Türk Bankasına 500.000 ABD Doları tutarında para yatıran yabancılar, Türk Vatandaşlığı alabilirler.

  1. İstihdama göre vatandaşlık

Türkiye’de şirketi olan ve 50 Türk çalışanı istihdam eden yabancılar Türk Vatandaşlığı başvurusunda bulunabileceklerdir.

İstisnai vatandaşlık başvurularında yabancıların daha önce Türkiye’de ikamet etmiş olma şartı aranmaz. Türkiye’de hiç bulunmasa bile, yabancıların avukatlara vatandaşlık başvurusu kapsamındaki yasal işlemleri yapma yetkisi vermesi halinde vekaletname ile vatandaşlık başvuruları yapılabilecektir.

Bu tür bir uygulamada herhangi bir bekleme süreci yoktur. Başka bir deyişle, bir kez yatırım yapıldıktan sonra yabancı kişilerin süreci başlatmasına izin verilir.

Yatırımcı, yatırımcı eşi ve yatırımcının 18 yaşından küçük tüm çocukları dahil tüm aile bireyleri için başvuru yapılmakta ve tüm aile bireyleri aynı anda Türk vatandaşlığı kazanmaktadır.

Görüşmeyi Başlat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba
Bilgi almak istiyorum.